European Women's Open Equipped Championships

Thisted / Denmark

4 − 9 May, 2020

Status: FINAL NOMINATION
The Stage ends in

 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:04.03.2020
End of Final Nomination:12.04.2020
14 Days before Technical Meeting:19.04.2020
Technical Meeting:03.05.2020
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.Chistik Evgeniya1984Russia 162.582.5165.0410.0
2.Schreiner Anja1993Germany 165.0105.0137.5407.5
3.Saydasheva Svetlana1988Russia 155.087.5162.5405.0
4.Legard Stephanie1981France 165.095.0150.0405.0
R5.Kula Zuzanna1999Poland 146.095.5145.0386.5
R6.Tovgaard Mia1979Denmark 160.082.5140.0382.5
-52kg
1.Derevyanko Anastasiya1987Ukraine 195.0120.0192.5497.5
2.Shlopko Tetyana1996Ukraine 195.0125.0170.0490.0
3.Bagger Trine1986Denmark 170.0105.0190.0465.0
4.Di Chiara1987Italy 175.0100.0190.0465.0
R5.Smolekho Tatiana1996Russia 172.5122.5147.5442.5
6.Goodwin Emma1987Great Britain 180.080.0175.0435.0
R7.Szymanel Paulina1995Poland 155.082.5160.0397.5
8.Gerlin Maepea1993Estonia 115.0105.0110.0330.0
-57kg
1.Steel Ellie1991Great Britain 222.5160.0172.5555.0
2.Haugen Hilde1991Norway 207.5140.0172.5515.0
3.Karlysheva Victoria1993Russia 197.5127.5180.0505.0
4.Anthouard Melodie1988France 172.5135.0160.0467.5
5.Mancini Sabrina1994Italy 185.0102.5175.0462.5
6.Buxbom Eva1969Denmark 170.090.0183.5443.5
7.Osychka Larysa1986Ukraine 175.095.0160.0430.0
8.Sabathy Marlene1996Austria 165.095.0150.0410.0
-63kg
1.Johansen Jenny1989Norway 210.0122.5197.5522.5
2.Harhunovska Nataliia1998Ukraine 215.0125.0175.0515.0
3.Hansen Ingvild1994Norway 187.5132.5187.5507.5
4.Bakhvalova Iulia1991Russia 197.5105.0187.5490.0
5.Hauschild Marie1995Germany 195.0122.5172.5490.0
6.Schjoett Anna1995Denmark 187.5107.5177.5472.5
7.Orlando Eugenia1989Italy 180.0105.0180.0465.0
8.Elder Lauren1989Great Britain 187.585.0190.0462.5
9.Hart Lucy1995Great Britain 180.090.0165.0435.0
-72kg
1.Joergensen Eline1985Norway 240.0155.0212.5607.5
2.Parrello Francesca1994Italy 225.0117.5230.0572.5
3.Erokhina Mariia1995Russia 217.5142.5195.0555.0
4.Kahrer Ines1996Austria 207.5125.0182.5515.0
5.Pretzmann Annemia1992Denmark 190.0125.0197.5512.5
6.Bak Kathrine1981Denmark 170.0107.5227.5505.0
7.Broxtermann Katja1986Germany 197.5135.0170.0502.5
8.Walter Sofia1996Germany 215.0107.5172.5495.0
9.Cowell Kimberley1988Great Britain 190.0122.5180.0492.5
10.Kaljula Karmen1994Estonia 155.095.0155.0405.0
-84kg
1.Timmers Ankie1986Netherlands 230.0187.5232.5650.0
2.Heranger Anne1992Norway 252.5165.0220.0635.0
3.Hille Heidi1970Norway 255.0150.0217.5620.0
4.Baranova Ekaterina1992Russia 230.0187.5192.5610.0
5.Sindikas Nadezda1986Russia 240.0160.0200.0600.0
6.Aaberg Jane1981Denmark 222.5122.5240.0585.0
7.Kensenhuis Iris1983Netherlands 215.0112.5251.0578.5
8.Marostica Silvia1995Italy 230.0137.5190.0557.5
9.Waage Hulda1985Iceland 230.0142.5180.0552.5
10.Von Gleichen Valerie1992Germany 217.5120.0197.5545.0
11.Frederiksen Lise1982Denmark 220.0118.5202.5541.0
12.Civetta Christie1992Great Britain 207.5137.5195.0540.0
13.Miles Sheri1986Great Britain 180.0115.0210.0505.0
14.Anna Karolin1987Estonia 140.075.0135.0345.0
84+kg
1.Hugdal Hildeborg1983Norway 275.0220.0218.0713.0
2.Kukhareva Anna1990Russia 260.0165.0232.5657.5
3.Zahoruiko Valentyna1992Ukraine 245.0140.0202.5587.5
4.Sweatman Katrina1985Great Britain 222.5180.0180.0582.5
5.Larsson Amalie1992Denmark 257.5120.0203.0580.5
R6.Nielsen Amalie1994Denmark 220.0120.0200.0540.0
In Division there are 61 Lifters (  In Teams:56  In Reserve:5  )
Division «Subjuniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-43kg
1.Filatova Anastasiia2003Russia 90.060.095.0245.0
-47kg
1.Polianska Mariia2003Ukraine 145.070.0147.5362.5
R2.Markina Kristina2004Russia 95.057.597.5250.0
3.Zhydkova Tetiana2002Ukraine 77.560.077.5215.0
-52kg
1.Suchovinskaya Valeria2003Russia 140.087.5127.5355.0
2.Malygina Svetlana2002Russia 132.587.5125.0345.0
3.Yavorska Valeriia2003Ukraine 125.085.0130.0340.0
4.Oproiu Sabina2005Romania 100.050.090.0240.0
-57kg
1.Agafonova Alina2002Russia 165.077.5152.5395.0
2.Borowczyk Adrianna2003Poland 147.555.0150.0352.5
3.Bordiuh Veronika2003Ukraine 140.067.5125.0332.5
-63kg
1.Antoniuk Anastasiia2002Ukraine 190.0115.5168.0473.0
2.Kirillova Ekaterina2002Russia 140.0105.0150.0395.0
3.Budanova Alisa2002Russia 152.577.5145.0375.0
4.Lapsanska Olivia2003Slovakia 135.060.0132.5322.5
-72kg
1.Nikolaenko Karina2003Russia 170.085.0152.5407.5
2.Kvas Iryna2003Ukraine 122.565.0130.0317.5
-84kg
1.Poliakova Galina2003Russia 160.0112.5145.0417.5
R2.Januszewska Izabella2002Poland 130.067.5142.5340.0
84+kg
1.Ogirenko Anastasiia2004Russia 155.0100.0152.5407.5
In Division there are 20 Lifters (  In Teams:18  In Reserve:2  )
Division «Juniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-43kg
1.Brazhnyk Dariia1997Ukraine 135.080.0120.0335.0
-47kg
1.Kula Zuzanna1999Poland 146.095.5145.0386.5
2.Abdullaeva Elmira1998Russia 157.575.0149.0381.5
3.Demian Zina1997Ukraine 140.090.0132.5362.5
4.Leonteva Anastasiia2001Russia 142.570.0137.5350.0
-52kg
1.Cherviakova Anastasiia1999Russia 172.597.5152.5422.5
R2.Simonova Aleksandra1998Russia 150.070.0170.0390.0
R3.Petukhova Alesia1997Russia 145.095.0130.0370.0
4.Hansen Annette1997Denmark 155.070.0135.0360.0
R5.Skowronska Dominika1997Poland 100.045.095.0240.0
-57kg
1.Chykalina Yuliia1998Ukraine 170.0100.0181.5451.5
2.Chashchukhina Veronika2000Russia 180.0122.5142.5442.5
3.Osiik Yuliia1998Ukraine 175.095.0145.0415.0
4.Obolskaia Iuliia2000Russia 150.0102.5142.5395.0
-63kg
1.Sjoel Lena1997Norway 207.5125.0192.5525.0
2.Aung Frida1997Norway 187.5120.0190.0497.5
3.Shenderchuk Mariia1998Ukraine 187.5120.0172.5480.0
4.Gordeeva Oksana2001Russia 190.0105.0172.5467.5
5.Kaniuka Alona1998Ukraine 165.080.0135.0380.0
6.Mikulasova Natalia1999Slovakia 132.5102.5140.0375.0
-72kg
1.Krueger Sonja-Stefanie1999Germany 232.5157.5197.5587.5
2.Cherkashova Ekaterina1997Russia 207.5152.5160.0520.0
3.Herrmannova Tereza1999Czechia 210.0125.5155.0485.5
4.Bjaanes Natalie1999Norway 185.0120.0172.5477.5
-84kg
1.Rusanenko Daria2001Ukraine 240.0125.0177.5542.5
2.Vozmilova Anna2001Russia 190.0140.0160.0490.0
3.Kiprenko Alina1998Ukraine 195.0120.0170.0485.0
4.Graham Hannah-Louise1997Great Britain 160.090.0100.0360.0
5.Pedersen Naja1998Denmark 132.560.0150.0342.5
84+kg
1.Jonsdottir Soley2001Iceland 280.0160.0207.5622.5
2.Lukina Olesya1999Russia 167.5110.0162.5440.0
3.Kolata Karolina1999Poland 145.0110.5140.0395.5
In Division there are 32 Lifters (  In Teams:29  In Reserve:3  )
In Total there are 113 Lifters (  In Teams:103  In Reserve:10  )

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Zangerle SabineAustriaCat. Iavailable from May 03 to May 05 all times
2.Petrov ZdravkoBulgariaCat. IIAvailable only 06,07 May examination category 2
3.Olsen OleDenmarkCat. IIExamination Cat l
4.Rasmussen JorgenDenmarkCat. IIMonday and Wednesday
5.Thorsen HenningDenmarkCat. IITBD
6.Thorsen BirgitteDenmarkCat. IITBD
7.Vestergaard JanDenmarkNat.Examination Cat ll
8.Mattila KajFinlandCat. IMonday 4.5.20, Wednesday 6.5.20
9.De Puytorac XavierFranceCat. Iall
10.Klawitter-Thomsen KerstinGermanyCat. IAll
11.Giles MarcGreat BritainCat. IITuesday Jun 83-93kg & Wednesday 105-120+kg.
12.McGill JimGreat BritainCat. INo TC duties please
13.Parage GastonLuxembourgCat. IAll where is needed
14.Keizer HenkNetherlandsCat. IAvailable Wednesday and Thursday (6 and 7 may)
15.Astad BjoernNorwayCat. II
16.Wahlstroem ArnulfNorwayCat. I
17.Cioflica AndreiRomaniaCat. IIAvailable only 04,05 and 09 May
18.Fomin AlbertRussiaCat. IIAvailable for open category, except women 47kg
19.Ivanov SergeyRussiaCat. IAvailable for women open
20.Khodosevich GennadiiRussiaCat. IAvailable for men open
21.Valetskiy IgorRussiaCat. IIAvailable for open category except women 84kg
22.Muller PavolSlovakiaCat. IAvailable 4,5 May
23.Orobets VasylUkraineCat. IISub-Juniors and Juniors only, except 5th of May
24.Plotnytskyi LeonidUkraineCat. IIAll, except 7th and 8th of May
25.Yasenetskyi IhorUkraineCat. II04/05 and 06/05